اطلاعیه شماره ۷۰ مرکز نخبگان- ثبت نام دوره آموزش رزم مقدماتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۷۰ مرکز نخبگان- ثبت نام دوره آموزش رزم مقدماتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۷۰ مرکز نخبگان- ثبت نام دوره آموزش رزم مقدماتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
۲۱ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۸ کد : ۶۶۶۱ اطلاعیه‌های مرکز نخبگان ثبت نام آموزشی
تعداد بازدید:۲۲۲۵
اطلاعیه شماره ۷۰ مرکز نخبگان- ثبت نام دوره آموزش رزم مقدماتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۷۰ مرکز نخبگان- ثبت نام دوره آموزش رزم مقدماتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

بسم الله الرّحمن الرّحیم

راه ارتباطی با مدیرآموزش مرکز نخبگان

پیام رسان ایتا را نصب کنید و با استفاده از این نام کابردی D1g2d3p با مدیر آموزش (جناب گوهری) ارتباط برقرار کنید. لطفاً قبل از ارسال پیام، این اطلاعیه را کامل و با دقت مطالعه نموده و از پرسیدن سوالاتی که جوابشان در این اطلاعیه آمده، خودداری نمائید.

قابل توجّه عزیزان نخبه و استعداد برتر وظیفه:

دوره آموزشی اردیبهشت ماه از تاریخ ۰۱/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ شروع و به مدت ۴ هفته ادامه خواهد شد. امکان اعطای مرخصی (روزانه و یا اواخر هفته) با توجه به برنامه آموزشی، توسط مرکز آموزش در طول دوره اعلام خواهد شد.

افرادیکه تاریخ درج شده در نامه معرفی آنان، از بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری به مرکز نخبگان (داعا) از ۲۳/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ تا ۲۶ /‏۰۱/ ۱۴۰۲ باشد، به شرطی برگ سبز اخذ کرده باشد، در لیست دوره آموزشی اردیبهشت ماه قرار دارند. ضمناً مشخصات آنان دریافت شده و نیازی به ثبت نام ندارند.

آن دسته از نخبگان وظیفه‌ای که در سال ۱۴۰۱ و ماقبل (۱۴۰۰)، از بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری به مرکز نخبگان (داعا) معرفی شده‌اند و تاکنون دوره‌های آموزش رزم مقدماتی را شرکت ننموده‌اند، علاوه بر اینکه تا گذراندن دوره آموزشی، شروع بکارشان صادر نمی‌شود، بلکه هیچگونه تسهیلاتی را نمی‌توانند از مرکز نخبگان دریافت کنند. لذا جهت شرکت در دوره آموزشی در سایت مرکز نخبگان، اقدام به ثبت نام دوره آموزشی اردیبهشت ماه و اخذ برگ سبز نمایند.

افرادی که پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز را دریافت می‌نمایند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام به اخذ برگ سبز نمایند. پذیرش در مرکز آموزش، منوط به اخذ برگ سبز و صدور برگ سفید (معرفی به پادگان که ۴ روز قبل از شروع دوره، توسط نظام وظیفه صادر و از دفاتر پ+۱۰ پرینت گرفته می‌شود) می‌باشد.

برای نخبگان وظیفه هم مثل سایر سربازهای دیگر، برگ سبز به صورت" عادی" صادر می‌شود. مرکز نخبگان برای افرادی که برگ سبز دریافت کرده باشند، یک هفته قبل شروع دوره، کد نخبگی درج خواهد کرد.

افراد فارغ‌التحصیل: بعد از ثبت مدرک فارغ‌التحصیل‌شان در دفاتر پلیس +۱۰ می‌توانند برگ سبز اخذ نمایند. (به اصطلاح درخواست ارسال دفترچه خدمت سربازی نمایند.)

افراد دانشجو: وضعیت نظام وظیفه آنان جهت اخذ برگ سبز توسط مرکز نخبگان، به وضعیت" در حال تحصیل" تغییر داده خواهد شد، که بعد از دریافت پیامک از سمت مرکز نخبگان، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ اخذ نمایند. درصورتیکه که کارکنان دفاتر پلیس + ۱۰ قادر به صدور برگ سبز اعزام به خدمت برای نخبه در حال تحصیل نشدند. خطاب به کارمند پ+ ۱۰ عنوان شود که: قسمت" وضعیت تحصیلی" را بروزرسانی نموده و با انتخاب گزینه" در حال تحصیل" قادر به صدور برگ سبز خواهد شد.(به اصطلاح درخواست ارسال دفترچه خدمت سربازی نمایند.) برابر هماهنگی‌های انجام شده با نظام وظیفه، این افراد جهت اخذ برگ سبز نیازی به هیچ‌گونه گواهی اشتغال بخدمت و یا اشتغال به تحصیل جهت ارائه دفاتر پ+۱۰ ندارد.

افراد ثبت نام کننده در دوره آموزشی الزامی به تحویل حضوری یا پستی و یا بارگذاری برگ سبز در سایت مرکز نخبگان ندارند، وضعیت نظام وظیفه آنان بطور مستمر تا قبل از شروع دوره در سامانه نظام وظیفه بررسی و همه افرادی‌که موفق به دریافت برگ سبز می‌شوند، رؤیت می‌گردند.

افرادیکه که سابقه خدمت قبلی دارند (کسانی که دوره آموزشی را قبلاً بطور کامل طی نمودند) و افرادیکه که دارای گواهی دوره آموزش تکمیلی بسیج (دوره ۴۵ روزه) می‌باشند و اصل برگ گواهی را به مرکز نخبگان جهت درج در پرونده ارسال نموده‌اند، پیامک جایگزینی دوره آموزشی برایشان (نهایتاً ۲روز قبل از شروع دوره) ارسال می‌شود، لذا از گذراندن این دوره معاف می‌باشند و نیازی به اخذ برگ سفید و حضور در مرکز آموزش را ندارند. گواهی این افراد در صورتی توسط مرکز نخبگان ثبت و جایگزین خواهد شد که برگ سبز اخذ کرده باشند.

افرادیکه که در طی فرایند اخذ برگ سبز به" کمیسیون‌های پزشکی نظام وظیفه" جهت معافیت (دائم یا موقت - معافیت از رزم) معرفی می‌شوند، تا زمان اعلام جوابیه کمیسیون (حدوداً ۳۰ الی ۴۰ روز)، موفق به اخذ برگ سبز نخواهند بود. پس از اعلام جوابیه کمیسیون، اگر یک هفته مانده به شروع دوره برگ سبز برایشان صادر شود می‌توانند در دوره پیش‌رو شرکت نمایند. در غیر این صورت به صورت سیستمی به دوره آموزشی بعدی منتقل خواهند شد.

نکته ۱: کلیه افرادیکه که جهت اخذ برگ سبز اقدام می‌نمایند، ملزم به انجام فرایند پ+۱۰( معاینه پزشکی و تزریق واکسن) می‌باشند.

نکته ۲: چنانچه برگ سبز به تاریخی غیر از ۰۱/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ صادر گردید، یه گزارش دستی مبنی بر اینکه درخواست شرکت در دوره اردیبهشت ۱۴۰۲ مرکز نخبگان را دارید آماده کرده و به دفاتر پ + ۱۰ ارائه داده و درخواست ثبت تعجیل به تاریخ ۰۱/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ نمایند.

نکته ۳: برای افراد تأیید شده برای شرکت در دوره آموزش، ۴ روز قبل از شروع دوره، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی و مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سفید ارسال می‌گردد که به محض دریافت هر یک از این دو پیامک، بایستی برای دریافت برگ سفید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگه مذکور را دریافت نمایند. تاریخ و محل مرکز آموزش درج شده در برگ سفید را با تاریخ و محل مرکز آموزش اعلامی در این اطلاعیه تطبیق داده و در صورت مطابقت، در روز مراجعه به مرکز آموزش، همراه خود داشته باشند.

 • محل مرکز آموزش: دقیقاً اول برگ سفید مشخص شده است." ستادکل نیروهای مسلح. مرکز نخبگان (آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا ۰۱) " تاریخ ۰۱/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬

 • آدرس محل مراجعه در برگ سفید؛ شامل سربازان عادی است که از شهرستان اقدام به اعزام کرده‌اند. لذا نخبگان وظیفه بصورت شخصی و فردی خود را به مرکز آموزش معرفی خواهند کرد و اعزام گروهی از طرف سازمان نظام وظیفه (تهران و شهرستانها) و مرکز نخبگان صورت نخواهد گرفت.

نکته ۴: چنانچه افراد به هر دلیلی پیامک مربوط به برگ سفید را دریافت ننمایند، می‌توانند ۴۸ الی ۲۴ ساعت قبل از اعزام، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و برگ سفید را دریافت نمایند.

نکته ۵: در زمان شروع دوره اگر علائم بیماری کرونا داشتید اقدام به انجام تست مربوطه نمائید، در صورت مثبت شدن تست، حق شرکت در دوره آموزشی فوق را ندارید، لذا این امر را به مدیر آموزش اطلاع دهید. انشاا… بعد از بهبودی کامل در دوره آموزش بعدی شرکت خواهید کرد.

نکته ۶: همه افراد شرکت کننده در دوره آموزشی باید حداقل دو مرحله تزریق واکسن کرونا را انجام داده باشند و کارت دیجیتال اخذ شده از سامانه وزارت بهداشت را در زمان حضور در مرکز آموزش بصورت (پرینت کاغذی یا تصویر) همراه خود داشته باشند. افرادیکه واکسن نزده‌اند در اولین فرصت اقدام نمایند. حضور در مرکز آموزش، بدون کارت دیجیتال امکان پذیر نیست.

 • کلیه ثبت نام شدگان، ملزم به حضور و شرکت در دوره می‌باشند و در صورت عدم حضور، غایب شناخته شده و تبعات آن متوجه آموزش گیرنده خواهد شد.

 • طول دوره آموزش معاف از رزم‌ها، مطابق شرایط مرکز آموزش خواهد بود.
 • طول دوره آموزش افراد متاهل و مجرد تفاوتی نخواهد داشت.

 • البسه نظامی توسط مرکز آموزش واگذار خواهد شد، لذا جهت رعایت اصول بهداشتی، لوازم شخصی (لباس زیر، وسایل استحمام، مسواک، ماسک، ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و) و مدارک شناسایی و مورد نیاز خود را برای طول دوره آموزشی به همراه داشته باشند.
 • افرادیکه که دارای دفترچه بیمه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح یا سایر بیمه‌ها هستند، دفترچه مذکور را در طول دوره همراه داشته باشند.
 • استفاده از تلفن همراه (ساده و هوشمند) در اوقات فراغت و زمان‌های مشخص شده و در فضای پیش‌بینی فراهم خواهد بود.
 • با توجه به محدودیت محل نگهداری لپ تاپ در مرکز آموزش و پیشگیری از آسیب دیدگی احتمالی این لوازم، از آوردن لپ تاپ خودداری نمایید.
 • مرکز آموزش ظرفیت پارکینگ برای خودرو شرکت کنندگان در دوره آموزشی را ندارد.
 • به جهت رعایت بهداشت شخصی موی سر را با شماره ۱۶ الی ۲۰ اصلاح نمائید.
 • نخبگان وظیفه الزامی به دریافت کارت بانکی سرباز ندارند.

 • عزیزانی که مشکلی در دریافت پیامک دارند، لازم است در اسرع وقت آن را رفع نمایند تا پیامک‌های مرکز نخبگان به دست آنان برسد. شماره تلفن‌های رایتل، امکان دریافت پیامک مرکز نخبگان را ندارند.

محل مرکز آموزش: آموزشگاه شهدای وظیفه نیروی زمینی (نزاجا ۰۱)

آدرس: تهران - بزرگراه بسیج – سه راه تختی – ابتدای بلوار هجرت درب جنوبی آموزشگاه نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: ایستگاه نیروی هوایی

زمان مراجعه: پذیرش فراگیران ساعت ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر، روز شنبه، مورخ ۰۲/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ صورت می‌پذیرد.

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح

مدیریت آموزش


( ۱۵ )