اطلاعیه مرکز نخبگان

اطلاعیه شماره ۶۰ - اطلاعات تکمیلی دوره آموزشی رزم مقدماتی بهمن ماه ۱۴۰۰

ویژه دوره آموزشی نخبگان
۰۶ دی ۱۴۰۰ | ۰۱:۱۶ کد : ۵۴۷۴ اطلاعیه‌های مرکز نخبگان ثبت نام آموزشی
تعداد بازدید:۵۲۶۹
اطلاعیه شماره ۶۰ - اطلاعات تکمیلی دوره آموزشی رزم مقدماتی بهمن ماه ۱۴۰۰

بسم الله الرّحمن الرّحیم

راه ارتباطی با مدیر آموزش مرکز نخبگان

گروه دوره آموزشی بهمن ماه ۱۴۰۰ مرکز نخبگان در پیام رسان ایرانی ایتا به آدرس زیر قابلیت عضو شدن می‌باشد.

https://eitaa.com/joinchat/3471704221C2c8784f078

یا اینکه میتوانید پیام رسان ایتا را نصب کنید و با استفاده از این نام کابردی D1g2d3p با مدیر آموزش ارتباط برقرار کنید.

قابل توجّه عزیزان نخبه و استعداد برتر وظیفه:

دوره آموزشی بهمن ماه در ۲۱ روز مفید آموزشی و به صورت شبانه روزی برگزار خواهد شد.

 • نخبگانی که تاریخ درج شده در نامه معرفی آنان، از بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری به مرکز نخبگان (داعا) در بازه ۰۱/‏۱۰/‏۱۴۰۰‬ تا ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ میباشد، در لیست دوره آموزشی بهمن ماه قرار دارند. ضمناً لیست آنان موجود میباشد و نیازی به ثبت نام را ندارند.

 • آن دسته از نخبگان وظیفه ای که در سال ۹۹ و ماقبل (۹۸ و …)، از بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری به مرکز نخبگان (داعا) معرفی شده اند و تاکنون دوره‌های آموزش رزم مقدماتی را شرکت ننموده‌اند، ملزم به ثبت نام و شرکت در دوره بهمن ماه ۱۴۰۰ مرکز نخبگان می‌باشند.

 1. افرادیکه پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز اعزام بخدمت را دریافت مینمایند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. پذیرش در مرکز آموزش، منوط به داشتن برگ سبز اعزام‌بخدمت و برگ سفید (معرفی به پادگان) میباشد.
 2. افرادیکه وضعیتشان فارغ‌التحصیل میباشد، از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. (به اصطلاح درخواست ارسال دفترچه خدمت سربازی نمایند.)
 3. افرادیکه وضعیتشان دانشجو یا معافیت تحصیلی میباشد، وضعیت نظام وظیفه آنان توسط مرکز نخبگان، به وضعیت" نخبه در حال تحصیل" تغییر داده شده است، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. برابر هماهنگی‌های انجام شده با نظام وظیفه، این افراد جهت اخذ برگ سبز نیازی به ارائه هیچگونه گواهی اشتغال بخدمت و یا اشتغال به تحصیل به دفاتر پ+۱۰ ندارد.
 4. در اسرع‌وقت نسبت به دریافت برگ اعزام خود اقدام نمایید و این امر را به روزهای آینده موکول ننمایید.
 5. ضمناً افراد ثبت نام کننده در دوره آموزشی بهمن‌‌ماه نیازی به بارگذاری برگ سبز در سایت مرکز نخبگان ندارند، وضعیت نظام وظیفه آنان بطور مستمرر تا قبل از شروع دوره در سامانه نظام وظیفه بررسی و همه افرادیکه که موفق به دریافت برگ سبز میشوند، رویت میگردند.
 1. افرادیکه که سابقه خدمت قبلی دارند (کسانیکه دوره آموزشی را قبلاً بطور کامل طی نمودند) و افرادیکه که دارای گواهی دوره آموزش تکمیلی بسیج (دوره ۴۵ روزه) میباشند و اصل برگ گواهی را به مرکز نخبگان جهت درج در پرونده ارسال نموده‌اند، پیامک جایگزینی دوره آموزشی برایشان (نهایتاً ۳ روز قبل از شروع دوره) ارسال میشود، از گذراندن این دوره معاف میباشند و نیازی به حضور در مرکز آموزش را ندارند.

ملاحظه: گواهی این افراد در صورتی توسط مرکز نخبگان ثبت و جایگزین خواهد شد که وضعیت نظام وظیفه آنان " اعزام بخدمت" باشد. در غیر اینصورت افرادیکه پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز را دریافت مینمایند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اخذ نمایند.

بند ۱: افرادیکه که که در وضعیت " نخبه در حال تحصیل" قرار گرفته‌اند. لازم است به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگ سبز اعزام بخدمت دریافت نمایند. درصورتیکه که کارکنان دفاتر پلیس +۱۰ قادر به صدور برگ سبز اعزام به خدمت برای نخبه در حال تحصیل نشدند. خطاب به کارمند پ+۱۰ عنوان شود که: قسمت" وضعیت تحصیلی" را بروزرسانی نموده و با انتخاب گزینه" درحال تحصیل" قادر به صدور برگ سبز خواهد شد.(به اصطلاح درخواست ارسال دفترچه خدمت سربازی نمایند.) بعد از اخذ برگ سبز، وضعیت افراد توسط مرکز نخبگان به بند ۳ همین اطلاعیه تغییر داده خواهد شد.

بند ۲: افرادیکه که که در وضعیت " مشمول " قرار گرفته‌اند " باید برگ سبز مجدد دریافت نمایند. بعد از اخذ برگ سبز، وضعیت آنان توسط مرکز نخبگان، به بند ۳ همین اطلاعیه تغییر داده خواهد شد.

بند ۳: افرادیکه که در وضعیت" اعزام بخدمت" قرار دارند، وضعیت نظام وظیفه آنان مورد تایید بوده و نیازی به اخذ برگ سبز ندارند، مطابق نکته ۳ همین اطلاعیه منتظر پیامک دریافت برگ سفید (برگ معرفی به مرکز آموزش) و شرکت در دوره باشند.

بند ۴: افرادیکه که در طی فرایند اخذ برگ سبز اعزام بخدمت به" کمیسیون‌های پزشکی نظام وظیفه" جهت معافیت (دائم یا موقت - معافیت از رزم) معرفی میشوند، تا زمان اعلام جوابیه کمیسیون فوق (حدوداً ۲۰ الی ۳۰ روز)، موفق به اخذ برگ سبز نخواهند بود. پس از اعلام جوابیه کمیسیون فوق، اگر زمان برای شرکت در دوره فوق باشد، میتوانند پس از اخذ برگ سبز در دوره پیش‌رو شرکت نمایند. در غیر این صورت به دوره بعدی منتقل خواهند شد.

نکته ۱: کلیه افرادیکه که جهت اخذ برگ سبز اقدام مینمایند، ملزم به انجام فرایند پ+۱۰( معاینه پزشکی و تزریق واکسن) میباشند.

نکته۲: چنانچه برگ سبز به تاریخ اسفند‌ماه (۱۴۰۰/۱۲/۰۱) و یا ماه‌های بعدی صادر گردید، در دفاتر پ+ ۱۰ ثبت درخواست تعجیل به تاریخ بهمن‌ماه ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ نمایند.

نکته ۳: برای افراد تایید شده برای شرکت در دوره آموزش، ۳ روز قبل از شروع دوره، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی و مرکز نخبگان مبنی بر صدور برگ سفید دریافت خواهند کرد که به محض دریافت هر یک از این دو پیامک، این عزیزان بایستی برای دریافت برگ سفید (برگ مراجعه به مرکز آموزش) به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگه مذکور را دریافت نمایند. تاریخ و محل مرکز آموزش درج شده در برگ سفید را با تاریخ و محل مرکز آموزش اعلامی در این اطلاعیه تطبیق داده و در صورت مطابقت، در روز مراجعه به مرکز آموزش، همراه خود داشته باشند.

محل‌مرکز آموزش: دقیقاً اول برگ سفید مشخص شده است." ستادکل نیروهای مسلح. مرکز نخبگان (مرکز آموزش شهید مدرس نزسا کرج)" تاریخ ۰۲/‏۱۱/‏۱۴۰۰‬

نکته ۴: چنانچه افراد به هر دلیلی پیامک مربوط به برگ سفید را دریافت ننمایند، میتوانند ۴۸ الی ۲۴ ساعت قبل از اعزام، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و برگ سفید را دریافت نمایند.

نکته ۵: بعد از دریافت برگ سفید، با مراجعه به نزدیکترین مرکز بهداشت و مراکز درمانی، معاینه و تست غربالگری کرونا را انجام و ضمن اخذ تاییدیه (پشت برگ سفید) یا هر نوع برگه ای دیگر، خود را به مرکز آموزش معرفی خواهید کرد.

در صورتی مثبت شدن تست غربالگری و یا تست PCR کرونا و …، حق شرکت در دوره آموزشی فوق را ندارید، لذا این امر را به مدیر آموزش اطلاع دهید. انشاا… بعد از بهبودی کامل در دوره آموزش بعدی شرکت خواهید کرد.

نکته ۶: همه افراد شرکت کننده در دوره آموزشی باید هر دو مرحله تزریق واکسن کرونا را انجام داده باشند و کارت واکسن را در زمان حضور در مرکز آموزش همراه خود داشته باشند. افرادیکه واکسن نزده اند در اولین فرصت اقدام نمایند. ‌‌‌حضور در مرکز آموزش، بدون کارت واکسن (کاغذی یا الکترونیکی) امکان پذیر نیست.

 • کلیه ثبت نام شدگان دوره آموزشی بهمن‌‌ماه، ملزم به حضور و شرکت در دوره میباشند و در صورت عدم حضور، غایب شناخته شده و موجب اضافه خدمت و … خواهند شد.

 • طول دوره آموزش معاف از رزم‌ها، مطابق شرایط مرکز آموزش می‌باشد.
 • آدرس محل مراجعه در برگ سفید؛ شامل سربازان عادی است که از شهرستان اقدام به اعزام کرده‌اند. لذا نخبگان وظیفه بصورت شخصی و فردی خود را به مرکز آموزش معرفی خواهند کرد و اعزام گروهی از طرف سازمان نظام وظیفه (تهران و شهرستانها) و مرکز نخبگان صورت نخواهد گرفت.

 • بدلیل شیوع ویروس و بیماری کرونا و به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، اعطای مرخصی به فراگیران فقط در موارد اضطراری با صلاحدید فرمانده مرکز آموزش امکان پذیر میباشد.

 • البسه نظامی توسط مرکز آموزش واگذار خواهد شد، لذا جهت رعایت اصول بهداشتی، لوازم شخصی (لباس زیر، وسایل استحمام، مسواک، ماسک، ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و) مورد نیاز خود را برای طول دوره آموزشی به همراه داشته باشند.

 • به جهت رعایت بهداشت شخصی، موی سر را با اندازه (نمره) ۱۶ (شانزده) اصلاح نمایید.
 • افرادیکه که دارای دفترچه بیمه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح یا سایر بیمه ها هستند، دفترچه مذکور را در طول دوره همراه داشته باشند.

 • استفاده از تلفن همراه (ساده و هوشمند) در اوقات فراغت و زمان‌های مشخص شده و در فضای پیش‌بینی فراهم خواهد بود.
 • با توجه به محدودیت محل نگهداری لپ تاپ در مرکز آموزش و پیشگیری از آسیب دیدگی احتمالی این لوازم، از آوردن لپ تاپ خودداری نمایید.
 • مرکز آموزش ظرفیت پارکینگ برای پارک خودرو شرکت کنندگان در دوره آموزشی نخواهد داشت.
 • عزیزانی که مشکلی در دریافت پیامک دارند، لازم است در اسرع وقت آن را رفع نمایند تا پیامک‌های مرکز نخبگان به دست آنان برسد.

محل مرکز آموزش: مرکز آموزش شهید مدرس نیروی زمینی سپاه آدرس: کرج - کیلومتر ۲۸ اتوبان شهید فهمیده شرق به غرب (تهران به کرج) - جنب شهرک خاتم الانبیاء (ص) نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: ایستگاه اتمسفر.

زمان مراجعه: پذیرش فراگیران ساعت ۰۷:۰۰ تا ۰۹:۰۰ صبح، روز شنبه، مورخ ۰۲/‏۱۱/‏۱۴۰۰‬ صورت می‌پذیرد.

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح

مدیریت آموزش


( ۵۳ )

نظر شما :