اطلاعیه مرکز نخبگان

اطلاعیه شماره ۵۰ مرکز نخبگان- دوره آموزشی رزم مقدماتی مهرماه ۱۴۰۰ نخبگان وظیفه

۰۸ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۲ کد : ۴۴۵۹ اطلاعیه‌های مرکز نخبگان ثبت نام آموزشی
تعداد بازدید:۹۳۱۳
اطلاعیه شماره ۵۰ مرکز نخبگان- دوره آموزشی رزم مقدماتی مهرماه ۱۴۰۰ نخبگان وظیفه

بسم الله الرّحمن الرّحیم

راه ارتباطی با مدیر آموزش مرکز نخبگان

گروه دوره آموزشی مهرماه ۱۴۰۰ مرکز نخبگان در پیام رسان ایرانی ایتا به آدرس زیر قابلیت عضو شدن می‌باشد.

آدرس لینک: https://eitaa.com/joinchat/ 2773745799C6eb1bfd705

قابل توجّه عزیزان نخبه و استعداد برتر وظیفه:

 1. دوره آموزشی مهرماه ۱۴۰۰ یکماهه (۲۱ روز مفید آموزشی) و به صورت شبانه روزی برگزار خواهد شد.

 1. کلیه افراد شرکت کننده در دوره آموزشی (اعم از؛ دانش آموخته‌ها و دارندگان گواهی تکمیلی ۴۵ روزه بسیج)، که پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز اعزام بخدمت را دریافت نموده اند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. پذیرش در مرکز آموزش، منوط به داشتن برگ سبز اعزام‌بخدمت و برگ سفید (معرفی به پادگان) میباشد.

 1. افراد شرکت کننده در دوره آموزشی (اعم از؛ دانشجوها و معاف تحصیل‌ها)، که وضعیت نظام وظیفه آنان توسط مرکز نخبگان، به وضعیت نخبه در حال تحصیل تغییر داده شده است، هم باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. برابر هماهنگی‌های انجام شده با نظام وظیفه، این افراد جهت اخذ برگ سبز اعزام بخدمت نیازی به ارائه هیچگونه گواهی اشتغال بخدمت و یا اشتغال به تحصیل به دفاتر پ+۱۰ ندارد.
 2. در اسرع‌وقت نسبت به دریافت برگ اعزام خود اقدام نمایید و این امر را به روزهای آینده موکول ننمایید.

 1. ضمناً افراد ثبت نام کننده در دوره آموزشی مهرماه نیازی به بارگذاری برگ سبز در سایت مرکز نخبگان ندارند، وضعیت نظام وظیفه آنان بطور مستمرر تا قبل از شروع دوره در سامانه نظام وظیفه بررسی و همه افرادی که موفق به دریافت برگ سبز میشوند، رویت میگردند.
 1. افرادی که سابقه خدمت قبلی دارند (کسانیکه دوره آموزشی را قبلاً بطور کامل طی نمودند)، و افرادی که دارای گواهی دوره آموزش تکمیلی بسیج (دوره ۴۵ روزه) میباشند و اصل برگ گواهی را به مرکز نخبگان جهت درج در پرونده ارسال نموده‌اند، پیامک تایید گواهی تکمیلی برایشان (نهایتاً ۵ روز قبل از شروع دوره) ارسال میشود، از گذراندن این دوره معاف میباشند و نیازی به دریافت برگ سفید و حضور در مرکز آموزش را ندارند.

ملاحظه: گواهی این افراد در صورتی توسط مرکز نخبگان ثبت و جایگزین خواهد شد که وضعیت نظام وظیفه آنان " اعزام بخدمت و فعال" باشد. در غیر اینصورت افرادیکه پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز اعزام بخدمت را دریافت مینمایند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند.

بند ۱: افرادی که که در وضعیت " نخبه در حال تحصیل" قرار گرفته‌اند. لازم است به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگ سبز اعزام بخدمت دریافت نمایند. درصورتیکه که کارکنان دفاتر پلیس +۱۰ قادر به صدور برگ سبز اعزام به خدمت برای نخبه در حال تحصیل نشدند. خطاب به کارمند پ+۱۰ عنوان شود که: قسمت" وضعیت تحصیلی" را بروزرسانی نموده و با انتخاب گزینه" درحال تحصیل" قادر به صدور برگ سبز خواهد شد. بعد از اخذ برگ سبز، وضعیت افراد توسط مرکز نخبگان به بند ۳ همین اطلاعیه تغییر داده خواهد شد.

بند ۲: افرادی که که در وضعیت " مشمول " قرار گرفته اند " باید جهت شرکت در دوره، برگ سبز اعزام بخدمت دریافت نمایند. بعد از اخذ برگ سبز، وضعیت افراد توسط مرکز نخبگان، به بند ۳ همین اطلاعیه تغییر داده خواهد شد.

بند ۳: افرادی که در وضعیت " اعزام بخدمت" قرار دارند، برگ سبز اعزام به خدمت جهت شرکت در دوره مورد تایید بوده و نیازی به انجام هیچ اقدامی نمیباشند. مطابق نکته ۳ همین اطلاعیه منتظر پیامک دریافت برگ سفید (برگ معرفی به مرکز آموزش) و شرکت در دوره باشید.

بند ۴: افرادی که در طی فرایند اخذ برگ سبز اعزام بخدمت به" کمیسیون‌های پزشکی نظام وظیفه" جهت معافیت (دائم یا موقت - معافیت از رزم) معرفی میشوند، تا زمان اعلام جوابیه کمیسیون فوق (حدوداً ۲۰ الی ۳۰ روز)، موفق به اخذ برگ سبز نخواهند بود. پس از اعلام جوابیه کمیسیون فوق، اگر زمان برای شرکت در دوره فوق باشد، میتوانند پس از اخذ برگ سبز اعزام بخدمت در دوره مهرماه شرکت نمایند. در غیر این صورت به دوره بعدی منتقل خواهند شد. بعد از اخذ برگ سبز، وضعیت افراد توسط مرکز نخبگان به بند ۳ همین اطلاعیه تغییر داده خواهد شد و در اولین دوره پیش رو، شرکت خواهند کرد.

نکته ۱: کلیه افرادی که جهت اخذ برگ سبز اقدام مینمایند، ملزم به انجام فرایند پ+۱۰( معاینه پزشکی و تزریق واکسن) میباشند.

نکته ۲: چنانچه برگ سبز به تاریخ آبان‌ماه و یا ماه‌های بعدی صادر گردید، کلیه تاریخ های اعزام بخدمت درج شده در برگ سبز، توسط مرکزنخبگان به تاریخ ۰۱/‏۰۷/‏۱۴۰۰‬ اصلاح خواهد شد. در خصوص اصلاح تاریخ در برگ سبز، پیامکی ارسال نخواهد شد.

نکته ۳: برای افراد تایید شده برای شرکت در دوره آموزش، حدوداً ۴ روز قبل از شروع دوره، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا و مرکز نخبگان مبنی بر صدور برگ سفید دریافت خواهند کرد که به محض دریافت هر یک از این دو پیامک، این عزیزان بایستی برای دریافت برگ سفید (برگ مراجعه به مرکز آموزش) به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگه مذکور را دریافت نمایند. تاریخ و محل مرکز آموزش درج شده در برگ سفید را با تاریخ و محل مرکز آموزش اعلامی در این اطلاعیه تطبیق داده و در صورت مطابقت، در روز مراجعه به مرکز آموزش، همراه خود داشته باشند.

محل مرکز آموزش دقیقاً اول برگ سفید مشخص شده است. " ستادکل نیروهای مسلح. مرکز نخبگان (مرکز آموزش شهدای وظیفه نزاجا ۰۱)" تاریخ ۰۳/‏۰۷/‏۱۴۰۰‬

نکته ۴: چنانچه افراد به هر دلیلی پیامک مربوط به برگ سفید را دریافت ننمایند، میتوانند ۴۸ الی ۲۴ ساعت قبل از اعزام، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و برگ سفید را دریافت نمایند.

نکته ۵: بعد از دریافت برگ سفید، با مراجعه به نزدیکترین مرکز بهداشت و مراکز درمانی، معاینه و تست غربالگری کرونا را انجام و ضمن اخذ تاییدیه (پشت برگ سفید)، خود را به مرکز آموزش معرفی خواهید کرد.

در صورتی مثبت شدن تست غربالگری و یا تست PCR کرونا و …، حق شرکت در دوره آموزشی فوق را ندارید، لذا این امر را به مدیر آموزش اطلاع دهید. انشاا… بعد از بهبودی کامل در دوره آموزش بعدی شرکت خواهید کرد.

 • کلیه ثبت نام شدگان دوره آموزشی مهرماه، ملزم به حضور و شرکت در دوره میباشند و در صورت عدم حضور، غایب شناخته شده و موجب اضافه خدمت خواهد شد.

 • طول دوره آموزش معاف از رزم‌ها، ۱۴ روز مفید آموزشی می‌باشد.
 • در برگ سفید آدرس محل مراجعه؛ شامل سربازان عادی است که از شهرستان اقدام به اعزام کرده‌اند. لذا کلیه افراد نخبه وظیفه بصورت شخصی و فردی خود را به مرکز آموزش معرفی خواهند کرد و اعزام گروهی از طرف سازمان نظام وظیفه (تهران و شهرستانها) و مرکز نخبگان صورت نخواهد گرفت.

 • بدلیل شیوع ویروس و بیماری کرونا و به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، اعطای مرخصی به فراگیران فقط در موارد اضطراری با صلاحدید فرمانده مرکز آموزش امکان پذیر میباشد.

 • البسه نظامی توسط مرکز آموزش واگذار خواهد شد، لذا جهت رعایت اصول بهداشتی، لوازم شخصی (لباس زیر، وسایل استحمام، مسواک، ماسک، ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و) مورد نیاز خود را برای طول دوره آموزشی به همراه داشته باشند.

 • به جهت رعایت بهداشت شخصی، موی سر را با اندازه (نمره) ۱۶ (شانزده) اصلاح نمایید.
 • افرادی که دارای دفترچه بیمه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح یا سایر بیمه ها هستند، دفترچه مذکور را در طول دوره همراه داشته باشند.

 • با توجه به محدودیت محل نگهداری گوشی هوشمند تلفن همراه و لپ تاپ در مرکز آموزش و پیشگیری از آسیب دیدگی احتمالی این لوازم، فقط گوشی ساده همراه داشته باشید و از آوردن گوشی همراه هوشمند و لپ تاپ خودداری نمایید.
 • مرکز آموزش ظرفیت پارکینگ برای پارک خودرو شرکت کنندگان در دوره آموزشی نخواهد داشت.
 • عزیزانی که مشکلی در دریافت پیامک دارند، لازم است در اسرع وقت آن را رفع نمایند تا پیامک‌های مرکز نخبگان به دست آنان برسد.

محل مرکز آموزش: مرکز آموزش شهدای نیروی زمینی نزاجا - ۰۱

آدرس: تهران - بزرگراه بسیج سه راه تختی ابتدای بلوار هجرت نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: ایستگاه نیروی هوایی

زمان مراجعه: پذیرش فراگیران ساعت ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۳:۰۰ ظهر، روز شنبه، مورخ ۰۳/‏۰۷/‏۱۴۰۰‬ صورت می‌پذیرد.

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح

مدیریت آموزش


( ۵۴ )

نظر شما :