اطلاعیه مهم مرکز نخبگان

اطلاعیه شماره ۴۸ مرکز نخبگان- دوره آموزشی رزم مقدماتی شهریورماه ۱۴۰۰ نخبگان وظیفه

۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۰۰:۰۴ کد : ۴۱۰۳ اطلاعیه‌های مرکز نخبگان ثبت نام آموزشی
تعداد بازدید:۹۹۸۰
اطلاعیه شماره ۴۸ مرکز نخبگان- دوره آموزشی رزم مقدماتی شهریورماه ۱۴۰۰ نخبگان وظیفه

اطلاعیه شماره ۴۸ مرکز نخبگان- دوره آموزشی رزم مقدماتی شهریورماه ۱۴۰۰ نخبگان وظیفه

بسم الله الرّحمن الرّحیم

قابل توجّه عزیزان نخبه و استعداد برتر وظیفه:

دوره آموزشی شهریورماه ۱۴۰۰ به صورت یکماهه و شبانه‌روزی برگزار خواهد شد.

 1. نخبگانی که تاریخ درج شده در نامه معرفی آنان، از بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری به مرکز نخبگان (داعا) در بازه ۲۳/‏۰۳/‏۱۴۰۰‬ تا ۱۰/‏۰۵/‏۱۴۰۰‬ میباشد، در لیست دوره آموزشی شهریورماه قرار دارند. ضمناً لیست آنان موجود میباشد و نیازی به ثبت نام در دوره شهریور را ندارند.

 1. نخبگانی که تاریخ درج شده در نامه معرفی آنان، از بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری به مرکز نخبگان (داعا) در بازه ۱۱/‏۰۵/‏۱۴۰۰‬ تا ۱۰/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬ میباشد، ملزم به شرکت در دوره آموزشی بعدی (مهرماه) قرار دارند. بنابراین پیش‌بینی و هماهنگی های لازم را بعمل آورده تا در دوره فوق حضور پیدا کنند، لذا انتقال به دوره آموزشی بعدی امکان‌پذیر نمیباشد. ضمناً لیست آنان موجود میباشد و نیازی به ثبت نام در دوره مهرماه را ندارند.

کلیه افراد شرکت کننده در دوره آموزشی (اعم از؛ دانش آموخته‌ها و دارندگان گواهی تکمیلی بسیج)، که پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز اعزام بخدمت را دریافت نموده اند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. پذیرش در مرکز آموزش، منوط به داشتن برگ سبز اعزام و برگ سفید (معرفی به پادگان) میباشد.

ملاحظه: افراد شرکت کننده در دوره آموزشی (اعم از؛ دانشجوها و معافیت تحصیلی‌ها)، که وضعیت نظام وظیفه آنان توسط مرکز نخبگان، به وضعیت نخبه در حال تحصیل تغییر داده شده است، هم باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند. برابر هماهنگی‌های انجام شده با نظام وظیفه، این افراد جهت اخذ برگ سبز اعزام بخدمت نیازی به ارائه هیچگونه گواهی اشتغال بخدمت و یا اشتغال به تحصیل به دفاتر پ+۱۰ ندارد.

چنانچه هر کدام از عزیزان تاکنون نسبت به دریافت برگ سبز اعزام بخدمت، به هر دلیلی اقدام نکرده اند، در اسرع‌وقت نسبت به دریافت برگ اعزام خود اقدام نمایند و این امر را به روزهای آینده موکول ننمایند.

ضمناً افراد ثبت نام کننده در دوره آموزشی شهریورماه نیازی به بارگذاری برگ سبز در سایت مرکز نخبگان ندارند، وضعیت نظام وظیفه آنان بطور مستمرر تا قبل از شروع دوره در سامانه نظام وظیفه بررسی و همه افرادی که موفق به دریافت برگ سبز میشوند، رویت میگردند.

بنده ۱: افرادیکه که در وضعیت " نخبه در حال تحصیل" قرار گرفته‌اند. لازم است به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگ سبز اعزام بخدمت دریافت نمایند. درصورتیکه که کارکنان دفاتر پلیس +۱۰ قادر به صدور برگ سبز اعزام به خدمت برای نخبگان در حال تحصیل نشدند. خطاب به کارمند پ+۱۰ عنوان شود که: قسمت" وضعیت تحصیلی" را بروزرسانی نموده و با انتخاب گزینه" درحال تحصیل" قادر به صدور برگ سبز خواهد شد.

بند ۲: افرادیکه که در وضعیت " مشمول " قرار گرفته اند " باید برگ سبز اعزام بخدمت دریافت نمایند.

بند ۳: افرادی که در سامانه نظام وظیفه در وضعیت " اعزام بخدمت" قرار دارند، نیازی به انجام هیچ اقدامی نمیباشند. وضعیت آنان جهت شرکت در دوره فوق توسط خود مرکز نخبگان اصلاح و نهایی خواهد شد.

بند ۴: افرادی که در طی فرایند اخذ برگ سبز اعزام بخدمت به" کمیسیون‌های پزشکی نظام وظیفه" جهت معافیت (دائم یا موقت - معافیت از رزم) معرفی میشوند، تا زمان اعلام جوابیه کمیسیون فوق (حدوداً ۲۰ الی ۳۰ روز)، موفق به اخذ برگ سبز نخواهند بود. پس از اعلام جوابیه کمیسیون فوق، اگر زمان برای شرکت در دوره فوق باشد، میتوانند پس از اخذ برگ سبز اعزام بخدمت در دوره مهرماه شرکت نمایند.

نکته ۱: کلیه افرادی که جهت اخذ برگ سبز اقدام مینمایند، ملزم به انجام فرایند پ+۱۰( معاینه پزشکی و تزریق واکسن) میباشند.

نکته ۲: چنانچه برگ سبز به تاریخ مهرماه یا آبان‌ماه و یا ماه‌های بعدی صادر گردید، کلیه تاریخ های اعزام بخدمت درج شده در برگ سبز، توسط مرکزنخبگان به تاریخ ۰۱/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬ اصلاح خواهد شد. در خصوص اصلاح تاریخ در برگ سبز، پیامکی ارسال نخواهد شد.

نکته ۳: برای افراد تایید شده برای شرکت در دوره آموزش، در ۵ روز قبل از شروع دوره، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا و مرکز نخبگان مبنی بر صدور برگ سفید دریافت خواهند کرد که به محض دریافت یکی از این دو پیامک، این عزیزان بایستی برای دریافت برگ سفید (برگ مراجعه به مرکز آموزش) به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه و برگه مذکور را دریافت نمایند. تاریخ و محل مرکز آموزش درج شده در برگ سفید را با تاریخ و محل مرکز آموزش اعلامی در این اطلاعیه تطبیق داده و در صورت مطابقت، در روز مراجعه به مرکز آموزش، همراه خود داشته باشند.

نکته ۴: چنانچه افراد به هر دلیلی پیامک مربوط به برگ سفید را دریافت ننمایند، میتوانند ۴۸ الی ۲۴ ساعت قبل از اعزام، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و برگ سفید را دریافت نمایند.

 1. افرادی که سابقه خدمت قبلی دارند (کسانیکه دوره آموزشی را قبلاً بطور کامل طی نمودند)، و افرادی که دارای گواهی دوره آموزش تکمیلی بسیج (دوره ۴۵ روزه) میباشند و اصل برگ گواهی را به مرکز نخبگان جهت درج در پرونده ارسال نموده‌اند، پیامک تایید گواهی تکمیلی برایشان (نهایتاً ۵ روز قبل از شروع دوره) ارسال میشود، از گذراندن این دوره معاف میباشند و نیازی به دریافت برگ سفید و حضور در مرکز آموزش را ندارند.

ملاحظه: گواهی این افراد در صورتی توسط مرکز نخبگان ثبت و جایگزین خواهد شد که وضعیت نظام وظیفه آنان " اعزام بخدمت و فعال" باشد. در غیر اینصورت افرادیکه پیامک مرکز نخبگان مبنی بر اخذ برگ سبز اعزام بخدمت را دریافت مینمایند، باید از دفاتر پلیس +۱۰ برگ سبز اعزام به خدمت اخذ نمایند.

 • طول دوره آموزش معاف از رزم‌ها تفاوتی با افراد سالم ندارد. (این افراد فقط از یکسری فعالیتهای جسمانی (فیزیکی) سنگین معاف خواهند بود.)
 • کلیه افراد بصورت شخصی و فردی خود را به مرکز آموزش معرفی خواهند کرد و اعزام گروهی از طرف سازمان نظام وظیفه (تهران و شهرستانها) و مرکز نخبگان صورت نخواهد گرفت.

 • بدلیل شیوع ویروس و بیماری کرونا و به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، اعطای مرخصی به فراگیران فقط در موارد اضطراری با صلاحدید فرمانده مرکز آموزش امکان پذیر میباشد.

 • البسه نظامی توسط مرکز آموزش واگذار خواهد شد، لذا جهت رعایت اصول بهداشتی، لوازم شخصی (لباس زیر، وسایل استحمام، مسواک، ماسک، ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و) مورد نیاز خود را برای طول دوره آموزشی به همراه داشته باشند.

 • به جهت رعایت بهداشت شخصی، موی سر را در اندازه متعارف (شماره ۱۶) اصلاح نمایید.(به طور کلی محدودیتی وجود ندارد).
 • افرادی که دارای دفترچه بیمه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح یا سایر بیمه ها هستند، دفترچه مذکور را در طول دوره همراه داشته باشند.

 • استفاده از تلفن همراه (ساده و هوشمند) برای استفاده فقط در اوقات فراغت و در فضای پیش بینی شده فراهم می باشد.
 • مرکز آموزش ظرفیت نگهداری از رایانه شخصی (لپ تاپ) و همچنین فضای استفاده از آن را ندارد..
 • مرکز آموزش ظرفیت پارکینگ برای پارک خودرو شرکت کنندگان در دوره آموزشی نخواهد داشت.
 • عزیزانی که مشکلی در دریافت پیامک دارند، لازم است در اسرع وقت آن را رفع نمایند تا پیامک‌های مرکز نخبگان به دست آنان برسد.

محل مرکز آموزش: مرکز آموزش شهید مدرس نیروی زمینی سپاه آدرس: کرج - کیلومتر ۲۸ اتوبان شهید فهمیده شرق به غرب (تهران به کرج) - جنب شهرک خاتم الانبیاء (ص) نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: ایستگاه اتمسفر.

 • زمان مراجعه: پذیرش فراگیران ساعت ۰۷:۰۰ تا ۰۹:۰۰ صبح، روز دو شنبه، مورخ ۰۱/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬ صورت می‌پذیرد.

گروه دوره آموزشی شهریورماه ۱۴۰۰ مرکز نخبگان در پیام رسان ایرانی ایتا به آدرس زیر قابلیت عضو شدن می‌باشد.

آدرس لینک: https://eitaa.com/joinchat/ 3404005506Cc7d48b29e4

توجه: خواهشمند است پیامهای غیر مرتبط با اطلاعیه و نیز سئولات مربوط به پرونده خود را که شامل حال دیگران نمیشود، فقط در قسمت «تماس با ما» (از نوارابزار قرمزرنگ بالای سایت مرکز نخبگان) مطرح نمایید. ضمناً پاسخگوئی به سئوالات در سایت فقط در ساعات اداری انجام میگیرد.

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح

مدیریت آموزش


( ۶۲ )

نظر شما :